Po dwóch wyjazdowych meczach ligowych siatkarze naszego klubu nie mogli wymarzyć sobie lepszego powrotu na halę przy ul. Wincentego Pola 11 w Pile.

Po raz kolejny siatkarze KPS Stalpro Joker Powiat Pilski zapewnili zgromadzonym na hali kibicom świetne widowisko zakończone zwycięstwem gospodarzy. MVP spotkania został wybrany Marcin Wika.

KPS Stalpro Joker Powiat Pilski rozpoczął mecz w składzie: Nazarov, Wika, Draczyński, Pawlak, Kordysz, Kujawa oraz Kurzawa (L).

Od początku pierwszego seta goście z Gorzowa nie potrafili znaleźć sposobu na bardzo dobrze dysponowanych w tym meczu siatkarzy z powiatu pilskiego. Przy wyniku 3:2 Nazarov po raz pierwszy w tym meczu uruchomił swojego środkowego – Sebastian Draczyńskiego, który po skutecznym ataku popisał się serią trudnych zagrywek, ułatwiając naszym siatkarzom zdobywanie punktów po kolejnych kontrach. Kolejne akcje przyczyniały się do budowania pewnej przewagi gospodarzy, która po skutecznym i efektownym bloku Kordysza wzrosła do 12 punktów przy stanie 22:10. 1 set zakończył się błędem dotknięcia siatki zespołu z Gorzowa, a nasi zawodnicy mogli cieszyć się z przekonywującego zwycięstwa 25:11.

Druga odsłona sobotniego spotkania rozpoczęła się od bardzo wyrównanej gry z obu stron. Chociaż nasz zespół szybko zbudował sobie dwupunktową przewagę to SKS Kozaryn po chwili odrobił straty i gra toczyła się „punkt za punkt”. Sygnał do odskoczenia od rywali tym razem wysłał bardzo pewny w tym dniu w ataku Maciej Kordysz dwukrotnie sprytnie obijając ręce rywali z Gorzowa, a po chwili wspólnie z Mateuszem Kujawą zakładając skuteczny blok na środku siatki. Przy wyniku 13:10 na zagrywkę udał się nasz atakujący Rafał Pawlak, który popisał się serią trudnych zagrywek w tym dwóch asów serwisoych wyprowadzając zespół Stalpro Jokera Powiat Pilski na prowadzenie 16:10. Tej przewagi nasz zespół nie roztrwonił do końca partii, wygrywając ją ostatecznie 25:18.

W trzecim secie kapitalnie w polu zagrywki odnalazł się Marcin Wika, który już na samym początku popisał się dwoma asami serwisowym, a seria jego zagrywek zakończyła się dopiero przy stanie 6:2 po skutecznym zagraniu atakujęgo z SKS Kozaryn Gorzów. Kilkupunktowa przewaga utrzymywała się przez cały set i chociaż goście co jakiś czas popisywali się skutecznymi zagraniami to było to zdecydowanie za mało na nasz doświadczony zespół. Przy wyniku 12:7 znowu na zagrywce stanął Wika i ponownie nie pozostawił szans przyjmującym po drugiej stronie boiska. Przy wyniku 15:7 na boisku w miejsce Kordysza pojawił się Jakub Nowak a chwilę później na podwójną zmianę weszli Zapaśnik oraz Sikorski. Chociaż zespół z Gorzowa w końcówce zdołał zrealizować kilka skutecznych zagrań to zwycięstwo pilan nie było ani przez chwilę zagrożone, a skuteczny atak Sikorskiego z II linii przypieczętował zwycięstwo 25:17 oraz 3:0 w setach.

W innych meczach 7. kolejki II Ligi również nie zawiedli faworyci, którzy tak jak siatkarze KPS Stalpro Jokera Powiat Pilski dołożyli 3 punkty do ligowej tabeli. W tabeli nadal na czele pozostają Anioły Toruń, które z 20 punktami na koncie o jeden punkt wyprzedzają nasz zespół. Tuż za miejscami dającymi prawo do udziału w barażach o awans do I Ligi z 18 punktami plasują się LBS Bank Janas Logistics KS Orzeł Międzyrzecz oraz MKST Astra Nowa Sól.

KPS STALPRO Joker Powiat Pilski – SKS Kozaryn Gorzów Wielkopolski (25:11, 25:18, 25:17)

Skład: Nazarov, Pawlak, Kordysz, Wika, Kujawa, Draczyński, Kurzawa (L) oraz Zapaśnik, Nowak, Sikorski, Bachmatiuk, Grot, Tykfer (L)