To było kolejne, przekonywujące zwycięstwo siatkarzy Stalpro Jokera Powiat Pilski. Zdobyte w Toruniu punkty i wyniki pozostałych spotkań przyczyniły się do awansu w tabeli naszej drużyny.

Siatkarze pilskiego Stalpro Jokera rozpoczęli mecz w składzie: Zapaśnik, Pawlak, Kordysz, Wika, Kujawa, Bachmatiuk, Tykfer (L).

Od początku pierwszego seta nasi zawodnicy pokazali, że zamierzają dyktować warunki w tym meczu. Już w pierwszej akcji skutecznym blokiem popisał się Marcin Bachmatiuk, a Krzysztof Zapaśnik wprowadzał do gry ofensywnej kolejnych zawodników naszego zespołu. Mimo dobrego początku gości, gospodarze z Torunia doprowadzili do wyrównania 10:10. Od tego momentu jednak Stalpro Joker Powiat Pilski zaczął budować przewagę, którą bezpiecznie dowiózł do końca pierwszej partii. Przy wyniku 12:14 na boisku zadaniowo pojawił się Jenia Nazarov, przy którego zagrywce nasi zawodnicy zdobyli pozostałe 11 punktów w pierwszym secie.

W drugiej odsłonie nadal na parkiecie rządziła drużyna Stalpro Jokera i po raz kolejny to w drugiej części seta różnica poziomów między zespołami była najbardziej widoczna. Tym razem jednak seria zdobytych punktów wystąpiła przy zagrywce Rafała Pawlak, który skutecznie utrudniał przyjęcie torunianom trudną zagrywka z wyskoku. Zbudowaną przewagę pilanie dowieźli do końca seta, a decydujący punkt atakiem z lewej strony zdobył nasz atakujący.

Trzeci set spotkania okazał się najrówniejszą odsłoną sobotniego popołudnia. Chociaż gospodarze przez większość czasu gonili wynik to w końcówce odrobili 2 punkty straty i skutecznie odpowiadali Stalpro Jokerowi, kończąc ataki w pierwszej akcji. W nerwowej końcówce lepiej jednak odnaleźli się nasi siatkarze z Powiatu Pilskiego i w ostatniej akcji meczu po obronie ataku przeciwników kontratak na punkt atakiem zamienił Rafał Pawlak.

Dzięki zwycięstwu nad AZS UMK Toruń oraz porażce Orła Międzyrzecz z Astrą Nowa Sól, KPS Stalpro Joker Powiat Pilski wskoczył na 2 miejsce w tabeli, tracąc jeden punkt do liderujących Aniołów Toruń.

Już za tydzień nasi siatkarze wracają na halę przy ulicy Wincentego Pola 11, gdzie o godzinie 17:00 podejmą zajmującą ostatnie miejsce w tabeli drużynę SKS Kozaryn Gorzów Wielkopolski.

AZS UMK Toruń 0:3 KPS STALPRO Joker Powiat Pilski (12:25, 14:25, 23:25)

Skład: Zapaśnik, Pawlak, Kordysz, Wika, Kujawa, Bachmatiuk, Tykfer (L) oraz Nazarov, Sikorski, Draczyński, Grot, Kurzawa (L)