Z dniem 8.11.2021r. Daniel Pliński rozpoczyna kolejny etap swojej kariery trenerskiej i przenosi się do PlusLigi, aby przejąć stery w Stali Nysa.

Klub Sportowy STALPRO Joker Powiat Pilski składa serdeczne gratulacje trenerowi Plińskiemu. Cieszymy się, że to między innymi za sprawą odnoszonych sukcesów w naszym klubie nasz trener otrzymał szansę sprawdzenia się na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Polsce.

W niezwykle udanym starcie rozgrywek Pliński wraz z zespołem odnotował aż 7 zwycięstw, na które złożyło się 5 wygranych w lidze (wszystkie za 3 punkty) oraz 2 triumfy w rozgrywkach o TAURON Puchar Polski. W sezonie 2021/2022 zaledwie w jednym spotkaniu górą byli rywale drużyny Plińskiego, kiedy to po tie-breaku na własnym parkiecie lepsza okazała się Astra Nowa Sól. Daniel Pliński odchodzi z KPS STALPRO Joker Powiat Pilski także jako brązowy medalista Mistrzostw Świata u21, które odbywały się na przełomie września i października bieżącego roku.

Wierzymy, że pobyt w naszym klubie stał się ważnym punktem w rozwoju kariery trenerskiej Daniela Plińskiego. Pragniemy także podziękować za ciężką pracę, włożone serce i wydobywanie z zawodników tego co najlepsze. Jednocześnie życzymy wielu sukcesów w rozgrywkach PlusLigi.

Miejsce Daniela Plińskiego za sterami pilskiego Stalpro Jokera przejmie dotychczasowy asystent trenera – Mateusz Sylla, któremu również życzymy powodzenia i sukcesów w nowej roli.