Z 13 punktami na koncie KPS Stalpro Joker Powiat Pilski zajmuje 3 miejsce w tabeli tracąc zaledwie 2 punkty do lidera rozgrywek.

Za nami już 5 ligowych kolejek w grupie 1. II Ligi Mężczyzn. Zgodnie z przewidywaniami poziom rozgrywek jest nie tylko bardzo wyrównany, ale również niezwykle wysoki. Już na samym starcie rozgrywek zespół Stalpro Jokera mierzył się z zespołami, które przed sezonem wymieniane były w roli faworytów do zajęcia czołowych lokat na koniec sezonu.

W 1. kolejce pilanie udali się do Słupcy, gdzie zaskoczyli gospodarzy dojrzałą i skuteczną grą na przestrzeni całego spotkania. Osłabiony brakiem podstawowego atakującego SPS Konspol Słupca nie potrafił znaleźć recepty na kapitalnie dysponowanego tego dnia Rafała Pawlaka, który wraz z pozostałymi siatkarzami Jokera kolejnymi atakami powiększał dorobek punktowy zespołu gości. To właśnie atakujący Stalpro Jokera Powiatu Pilskiego został wybrany MVP spotkania, a mecz zakończył się zwycięstwem przyjezdnych 3:0.

Tydzień później, w pierwszym domowym meczu KPS Stalpro Jokera Powiatu Pilskiego, do hali przy ul. Wincentego Pola 11 przyjechał WKS Sobieski Arena Żagań. Zespół, który w tamtym sezonie brał udział w półfinałach baraży o I ligę musiał uznać wyższość gospodarzy, których do zwycięstwa 3:0 poprowadził MVP tego spotkania – Marcin Bachmatiuk.

W 3. kolejce zespół pilskiego Stalpro Jokera czekała wyprawa na trudny teren do Nowej Soli. Mecz pomiędzy dotychczas niepokonanymi zespołami cieszył się niezwykłym powodzeniem, co pokazała frekwencja licznie zgromadzonej publiczności na trybunach hali przy ul. Botanicznej 22. Po 5 setach walki i fantastycznego, siatkarskiego widowiska lepsi okazali się siatkarze Astry Nowej Soli, którzy dopisali 2 punkty do ligowej tabeli. Siatkarze Stalpro Jokera musieli zadowolić się z powrotu z delegacji z 1 punktem.

Siatkarze KPS Stalpro Jokera Powiatu Pilskiego zadbali o szybki powrót na zwycięską ścieżkę. W domowym meczu 4. kolejki po raz kolejny nie zawiedli pilscy kibice, którzy oklaskiwali przekonywujące zwycięstwo 3:0 gospodarzy z Treflem Lębork. Tym razem na indywidualne wyróżnienie zapracował Krzysztof Zapaśnik, który świetnie kreował kolejne akcje ofensywne swojego zespołu.

Nieco więcej emocji i sportowej rywalizacji przyniosło wyjazdowe spotkanie w ramach 5. kolejki rozgrywek. W derbowym pojedynku KPS STALPRO Joker Powiat Pilski zmierzył się z zajmującymi 4 miejsce w ligowej tabeli siatkarzami ENEA Energetyk Poznań. Chociaż po 2 setach wydawało się, że goście z Piły zaliczą kolejne zwycięstwo bez straty seta to w końcówce 3 partii do głosu doszli młodzi zawodnicy ze stolicy wielkopolski, którzy wygrywając trzeciego seta przedłużyli nadzieję na odwrócenie losów spotkania. Na szczęście dla KPS STALPRO Jokera Powiatu Pilskiego końcówka poprzedniego seta okazała się jedynie wypadkiem przy pracy, a skuteczna gra w czwartym secie zapewniła pilanom kolejne trzy punkty i utrzymanie kontaktu z czołowymi zespołami.

W najbliższej kolejce siatkarze KPS Stalpro Jokera Powiatu Pilskiego drugi raz z rzędu udadzą się w podróż po kolejne ligowe punkty. Tym razem rywalem będą akademicy z AZS UMK Toruń. Początek meczu w sobotę 6 listopada o godzinie 16:00.