Poza zmaganiami ligowymi siatkarze KPS Stalpro Jokera Powiat Pilski przeszli już dwie rundy w ramach TAURON Pucharu Polski. Kolejnym rywalem będzie SPS Konspol Słupca.

Rozgrywki ligowe pędzą dalej, a pilscy siatkarze nie zamierzają się zatrzymywać. Po 5. kolejce zajmują 3 miejsce tracąc zaledwie jedno „oczko” do liderów z Międzyrzecza. Poza ligowymi zmaganiami, w obecnym sezonie KPS Stalpro Joker Powiat Pilski przystąpił także do rozgrywek o TAURON Puchar Polski. Ten prestiżowy turniej, co roku jest szansą na nawiązanie rywalizacji z najlepszymi zespołami z TAURON 1. Ligi, a nawet PlusLigi. Aby zmierzyć się z czołówką polskiej siatkówki należy jednak najpierw uporać się z innymi drużynami na poziomie III i II Ligi.

Pilanie w pierwszym meczu pucharowym zmierzyli się z SKS Kozaryn Gorzów Wielkopolski. Wyjazd do Górek Noteckich, w których rozegrane zostało spotkanie okazał się udaną wyprawą zakończoną zwycięstwem 3:0 i awansem do kolejnego etapu. Szansę gry otrzymali dotychczasowi rezerwowi, którzy nie zawiedli oczekiwań trenera Plińskiego i dali jasny sygnał, że zamierzają walczyć o miejsce w pierwszej szóstce.

Zwycięstwo nad zespołem z województwa lubuskiego oznaczało awans do 3. rundy PZPS, w której głównym udziałowcem jest Wilfredo Leon. Mecz okazał się wielkim świętem siatkówki, które do udanych mogli zaliczyć jednak jedynie siatkarze Stalpro Jokera. Po porażce w pierwszej odsłonie, kolejne padały już łupem jedynie gości z Powiatu Pilskiego i to właśnie oni po ostatnim gwizdku mogli cieszyć się z awansu do kolejnej rundy turnieju.

W 4. rundzie PZPS rozegrane zostaną dwa mecze:

KPS Stalpro Joker Powiat Pilski – SPS Konspol Słupca

IŁ Capital Huragan Wołomin – WKS Wieluń.

Zwycięzcy tych meczów dołączą do 14 zespołów z Plusligi oraz 16 zespołów z TAURON 1. Ligi i rozpoczną zmagania w 1/16 finału TAURON Pucharu Polski Mężczyzn 2022.


IV runda PZPS rozgrywek o TAURON Puchar Polski

Data: 17.11.2021

Godzina: 20:00

Miejsce: Hala Sportowa przy ul. Wincentego Pola 11

Mecz: KPS STALPRO Joker Powiat Pilski – SPS Konspol Słupca