Twierdza KPS Stalpro Jokera Powiat Pilski przy ulicy Pola 11 pozostaje niezdobyta. Tym razem nasi siatkarze zwyciężyli w ramach 4. rundy TAURON Pucharu Polski.

KPS Stalpro Joker Powiat Pilski rozpoczął spotkanie w składzie: Nazarov, Wika, Kujawa, Pawlak, Kordysz, Draczyński oraz Kurzawa (L).

Środowe spotkanie z SPS Konspol Słupca było zdecydowanie bardziej wyrównane od rozgrywanej trzy dni wcześniej ligowej potyczki z zespołem z Gorzowa Wielkopolskiego. Od początku spotkania goście postawili twarde warunki, grając agresywną zagrywką i mocnym atakiem. Skuteczne akcje przeplatali jednak błędami własnymi, co pozwoliło naszym zawodnikom na zbudowanie kilkupunktowej przewagi. Chociaż w połowie seta przewaga powiatu pilskiego stopniała do zaledwie jednego oczka to gospodarze nie pozwolili słupczanom na więcej w tym secie i kontrolując przebieg seta wygrywali 25:23.

Druga odsłona środowego spotkania to dominacja siatkarzy powiatu pilskiego. Za sprawą świetnych zagrywek Rafała Pawlaka po 8 piłkach było już 6:2 dla gospodarzy, a kilka akcji później za sprawą skutecznego ataku Macieja Kordysza przewaga wynosiła już 6 punktów (15:9). W kolejnych akcjach tego seta brylowali środkowi Stalpro Jokera. Najpierw skutecznym blokiem na środku siatki popisał się Draczyński a chwilę później dwa punkty bezpośrednio z zagrywki zdobył Kujawa. Pu punkcie atakiem z kontrataku dołożyli Pawlak i Kordysz, co przyczyniło się do tego, że przewaga wynosiła już 10 punktów (20:9). W końcówce seta na boisku na podwójną zmianę pojawili się Zapaśnik i Nowak a ostatni punkt w tej odsłonie atakiem ze środka zdobył Draczyński (25:12).

W trzecim secie po raz pierwszy siatkarze Konspolu Słupca mogli cieszyć się z prowadzenia. Po dobrym otwarciu i dwóch skutecznych blokach na środku siatki mogli cieszyć się z wyniku 1:3. Nasi zawodnicy szybko wrócili na zwycięską ścieżkę i za sprawą skutecznego ataku z kontry Wiki a później skończonej piłki przechodzącej przez Draczyńskiego uzyskali jednopunktową przewagę, którą z biegiem wydarzeń systematycznie powiększali. Przy wyniku 8:7 dla gospodarzy na boisku pojawił się Marcin Bachmatiuk, który zmienił Mateusza Kujawę. Wychowanek grup młodzieżowych UKS SMS Jokera bardzo dobrze odnalazł się na boisku i przy dopingu pilskich kibiców szybko dołożył 2 punkty atakiem w pierwszym tempie. Przy wyniku 16:12 na przerwę zdecydował się trener Konspolu Słupca, co nie wybiło jednak naszych zawodników z uderzenia. Gdy na zagrywce pojawił się Bachmatiuk gospodarze zdobyli kolejne 2 punkty i prowadzili już 23:19. Mecz zakończył się błędem w polu zagrywki po stronie Słupcy, a nasz zespół mógł świętować zwycięstwo 3:0 i awans do kolejnej rundy TAURON Pucharu Polski.

Środowe zwycięstwo oznacza awans do 1/16 rozgrywek TAURON Pucharu Polski 2022, w której prócz 2 zespołów, które awansowały z pojedynków na poziomie II i III ligi znajdzie się 14 rozstawionych zespołów z PlusLigi oraz 16 drużyn TAURON 1. Ligi. Losowanie odbędzie się 26.11.2021r. w siedzibie TV Polsat. Transmisja w magazynie #7Strefa o godz. 16:00.

KPS STALPRO Joker Powiat Pilski 3:0 SPS Konspol Słupca (25:23, 25:12, 25:20)

Skład: Nazarov, Pawlak, Kordysz, Wika, Kujawa, Draczyński, Kurzawa (L) oraz Zapaśnik, Nowak, Bachmatiuk, Grot, Tykfer (L)