Drugie z rzędu zwycięstwo za 3 punkty zapewniło siatkarzom Stalpro Jokera Powiat Pilski 4 miejsce na zakończenie pierwszej rundy spotkań.

W sobotnim spotkaniu w Powiatowej Hali Sportowej przy ul. Pola 11 w Pile siatkarze pilskiego Stalpro Jokera podejmowali zajmujący przedostatnie miejsce w tabeli zespół Stoczniowca Politechniki Gdańskiej.

Stalpro Joker Powiat Pilski rozpoczął to spotkanie w składzie: Nazarov, Wika, Draczyński, Pawlak, Kordysz, Bachmatiuk oraz Grot (L).

Mecz rozpoczął się od wyrównanej gry z obu stron. Po asie serwisowym Marcina Wiki na tablicy widniał wynik 4:4. Po błędzie dotknięcia siatki w ataku przyjmującego Stoczniowca Gdańsk gospodarze odskoczyli na dwa oczka przewagi (9:7) a za sprawą kolejnych trudnych zagrywek Rafała Pawlaka i skutecznemu blokowi Jeni Nazarova przewaga wzrosła do 3 punktów. Goście z Gdańska zdołali wrócić na jednopunktowe prowadzenie (13:14), ale okazało się to ostatnim momentem, w którym to oni prowadzili w tej odsłonie spotkania. Pod koniec seta po skutecznym ataku z lewego skrzydła Kordysza przewaga wzrosła do 6 punktów (23:16), a set po ataku w antenkę gdańszczan ostatecznie zakończył się wynikiem 25:19.

Drugi set rozpoczął się od serii zagrywek gości, po której prowadzili 5:3. Okres słabszej gry Stalpro Jokera okazał się jednak bardzo krótki i gospodarze już po chwili prowadzil 7:5. Do połowy seta na przemian punkty zdobywały oba zespoły. Skuteczny blok a następnie punktowa zagrywka Jeni Nazarova przyczyniły się do powiększenia przewagi gospodarzy do 4 punktów (15:11). Chwilę później na pierwszą podwójną zmianę zdecydował się trener Mateusz Sylla i na parkiet w miejsce Pawlaka i Nazarova posłał Zapaśnika i Sikorskiego. Nieco zmieniony skład po stronie pilan utrzymał bezpieczną przewagę, a po skutecznym bloku na prawej stronie siatki na tablicy po raz kolejny wyświetlił się wynik 25:19 na korzyść gospodarzy.

Trzecia i jak się później okazało ostatnia partia sobotniego spotkania po raz kolejny zapewniła zgromadzonym pilskim kibicom okazję do oklaskiwania swoich ulubieńców. W składzie Stalpro Jokera Łukasza Grota na pozycji libero zmienił Filip Kurzawa, a w trakcie seta na parkiecie pojawili się także rezerwowi w tym spotkaniu Kujawa, Zapaśnik, Sikorski i Nowak. Po serii zagrywek Macieja Kordysza skutecznym atakie po przekątnej w boisku zameldował się Marcin Wika dokładając kolejny punkt do przewagi gospodarzy (13:6). Po autowym ataku z prawej strony siatki atakującego Politechniki siatkarze Stalpro Jokera prowadzili już 21:13, a chwilę później po zagrywce w siatkę gdańszczan było już po meczu (25:18).

KPS STALPRO Joker Powiat Pilski 3:0 Stoczniowiec Politechnika Gdańska (25:19, 25:19, 25:18)

Skład: Nazarov, Wika, Draczyński, Pawlak, Kordysz, Bachmatiuk, Grot (L) oraz Zapaśnik, Nowak, Kujawa, Sikorski, Tykfer Kurzawa (L)

MVP: Maciej Kordysz

Pewne zwycięstwo 3:0 przyczyniło się do zdobycia kolejnych 3 punktów przez KPS Stalpro Joker Powiat Pilski. Chociaż pilanie pozostali w tabeli na 4 miejscu to wynik meczu Aniołów Toruń z LBS Bank Janas Logistics KS Orłem Międzyrzecz, w którym to goście z województwa lubuskiego zwyciężyli 3:0 przyczynił się do zmian w czołówce naszej grupy. Na pierwsze miejsce na zakończenie rundy wskoczył zespół MKST Astry Nowa Sól. Zaraz za nimi z jednym oczkiem straty znajduję się LBS Bank Janas Logistics KS Orzeł Międzyrzecz. Z takim samy dorobkiem punktowym, ale gorszymi setami na trzecie miejsce z fotela lidera spadły Anioły Toruń, które o jeden punkt wyprzedzają KPS STALPRO Joker Powiat Pilski.

II runda zapowiada się niezwykle ekscytująca, a pierwsze mecze rewanżowe rozpoczną się już w najbliższą sobotę 18 grudnia. Siatkarze powiatu pilskiego na własnym parkiecie podejmą zespół SPS Konspol Słupca. Spotkanie jak zawsze odbędzie się w Powiatowej Hali Sportowej przy ulicy Wincentego Pola 11 o godzinie 17:00.